27.08 - 29.08.2015

Jaunumi

  • 02-09-2015 06:29

    "Kurland Stunt 2015" uzvar Jānis Rozītis

    Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2015" laikā notikušajā Ziemeļeiropas čempionātā "Streetbike Freestyle Kurland Stunt 2015" sīvā cīņā uzvarēja Latvijas labākais šī sporta veida pārstāvis Jānis Rozītis.

Tikai divus punktus no J. Rozīša atpalika somu sportists Jona Vatanens (Joona Vattanen), kurš arī 2013.gada "Kurland Stunt" sacensībās kāpa uz goda pjedestāla otrā augstākā pakāpiena. Godalgoto trijnieku šogad noslēdza viņa jaunākais brālis Justus Vatanens (Justus Vattanen).

"Somu sportists brauca ļoti agresīvi un būtu kļuvis par sacensību uzvarētāju, taču finālā viņš piedzīvoja kritienu, kā rezultātā zaudēja vērtīgus punktus. J. Rozītis tikmēr brauca tīri un pārliecinoši, un šī stratēģija deva viņam vislielāko punktu skaitu un pelnītu uzvaru Liepājā," stāsta "Streetbike Freestyle Kurland Stunt" rīkotājs Mārtiņš Arents.

Sacensībās piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Somijas, un jebkurš no sacensību dalībniekiem varēja pretendēt uz godalgām.

"Dalībnieku līmenis bija ļoti augsts, un mums bija prieks redzēt šeit arī brāļus Vatanenus, kuri patlaban nosaka šī sporta veida dinamiku visā pasaulē. Visi atbraukušie stantraideri bija ļoti apmierināti un sacīja daudz labu vārdu par Liepāju, kuras īpašā gaisotne "Kurland Stunt" padara par unikālām sacensībām visas pasaules mērogā," stāsta M. Arents.

Dalībnieku sniegumu vērtēja žūrija, kura piešķīra punktus par izpildīto triku sarežģītību, daudzveidību, precizitāti un braucēja atraktivitāti. Īpaši augsti tika vērtēts braucēja agresīvais stils jeb "Extreme Flow".

"Streetbike freestyle" patlaban ir sasniedzis savu augstāko profesionalitātes punktu, un šis sporta veids ir ielas motocikla vadīšanas augstākā pilotāža. Sacensībās tiek izmantoti ielas motocikli, taču treniņi notiek slēgtās teritorijās, bet sacensības tiesā profesionāli tiesneši.

Uzziņa:

Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2015" centrālais notikums šogad bija rallija "Kurzeme" 50 gadu jubilejas svinības. Tas ir senākais un tradīcijām bagātākais autorallijs Baltijas valstīs. Nozīmīgās gadskārtas svinības sākās aprīlī ar 50 ķiršu stādīšanu leģendārajā Vecpils ātrumposmā, savukārt svētku kulminācija bija no 27. līdz 30. augustam Liepājā notiekošais Ātruma festivāls - rallijs "Kurzeme".

Ātruma festivālu - ralliju "Kurzeme 2015" atbalsta "LDZ Cargo", Liepājas pilsēta, "Lauma Fabrics", "Vega 1", "Canon Biznesa Centrs", "LDC Datortehnika", "Cēsu alus", oficiālais auto – "Nissan" no "Skandi Motors". "Kurland Stunt 2015" atbalsta "Dāvanu serviss", "motoland.lv", "Motul Latvija", "Monster Energy", "PATA AB", "motopower.lv", "Stuntersblog.pl".

Dzintars Hmieļevskis, Rallija "Kurzeme" preses pārstāvis. Foto: Mareks Seleņa